Patēriņa kredīts

Ikdienā katram var rasties neparedzēti tēriņi, kas pārsniedz regulāros ienākumus, kā arī gadās brīži, kad gribas atļauties vairāk – aizbraukt ceļojumā, nopirkt jaunu telefonu vai vienkārši dzīvot brīvāk. Visās šajās situācijās var palīdzēt viens risinājums – patēriņa kredīts, kas paredzēts jebkuriem izdevumiem.

Patēriņa kredīts ļauj aizņemties dažādas summas uz vairākiem mēnešiem, tādējādi varam uzreiz atļauties to, ko vēlamies, nekrājot naudu mēnešiem ilgi. Pēc tam aizdevuma summu varam atdot pa daļām, atbilstoši savām finanšu iespējām.

Patēriņa aizdevuma piešķiršana

Lai pieteiktos patēriņa kredītam, būtiskākais ir regulāri ienākumi, taču katra aizdevēja prasības var atšķirties. Dažreiz nepieciešama arī izziņa no darba vietas, dati par kredītvēsturi vai galvojums, taču šīs prasības lielā mērā ietekmē paredzētā aizdevuma apjoms un atmaksas termiņš.

Pieteikšanās patēriņa kredītam

Pieteikšanās patēriņa aizdevumam iespējama gan internetā, gan klātienē banku filiālēs, tomēr lielākā daļa kredītņēmēju aizvien biežāk dod priekšroku attālinātai kredītu noformēšanai. Piemēram, gan swedbank patēriņa kredīts, gan patēriņa kredīts SEB bankā, var tikt piešķirts ar internetbankas starpniecību, jo tā kalpo gan kā identifikācijas, gan komunikācijas rīks.

Patēriņa kredīts privātpersonām, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, var tikt izskatīts vairākas dienas, jo bankas pret kredītu izsniegšanu izturas daudz atbildīgāk, rūpīgi izvērtējot klienta maksātspēju. Turklāt kredītvēsture un ienākumu līmenis var būtiski ietekmēt procentu likmi, piemēram, patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi būs ar augstāku likmi, kā kredīts uzticamam bankas klientam ar regulāriem ienākumiem, jo riski abos gadījumos būtiski atšķiras.

Patēriņa kredīta priekšrocības

Patēriņa kredīts internetā nenoliedzami ir viens no pieprasītākajiem kredītu veidiem, jo sniedz atbalstu daudzās dzīves situācijās. Lai gan noformēšana un piešķiršana nav tik tūlītēja, kā ātro kredītu gadījumā, to izskatīšana aizņem tikai pāris dienas, un pēc līguma noslēgšanas nauda uzreiz tiek pārskaitīta uz kredītņēmēja bankas kontu.

Patēriņa aizdevuma galvenās priekšrocības:

  • iespēja aizņemties lielas summas (līdz pat 15 000 eiro);
  • pielāgots atmaksas grafiks;
  • izdevīgi aizdevuma procenti;
  • iespējams patēriņa kredīts bez ķīlas;
  • atbildīga aizņemšanās, rūpīgi izvērtējot klienta maksātspēju.

Lai gan retos gadījumos iespējams arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi, vairumā gadījumu šāds aizdevums tiek izsniegts tikai klientiem ar stabilu finansiālo situāciju, regulāriem ienākumiem un samērīgiem ikmēneša izdevumiem, tādējādi pasargājot klientus no vieglprātīgas aizņemšanās.

Patēriņa kredītu salīdzinājums

Patēriņa kredītus galvenokārt nodrošina bankas, bieži vien piekrītot sadarboties tikai ar saviem klientiem, jo tādējādi iespējams daudz drošāk garantēt kredīta savlaicīgu atmaksu. Ja kredīts netiek atmaksāts tam noteiktajā laikā, banka var daudz efektīvāk konstatēt potenciālās kredītgrūtības. Ja vēlies salīdzināt nebanku kredītu aizdevējus, tad dodies uz Comparo.lv, tur atradīs vairākus aizdevējus un varēsi salīdzināt visus tabulā.

Būtiskākās piedāvājumu atšķirības

Ja salīdzinām kredītus vairākās iestādēs, to pamatprasības ir līdzīgas, piemēram, patēriņa kredīts Swedbank filiālēs tiek izsniegts pēc ļoti līdzīgiem kritērijiem, kā SEB patēriņa kredīts, – abās bankās maksimālais kredīta atdošanas termiņš ir 5 gadi, un prasības pret kredītņēmēju ir ļoti līdzīgas, taču varam saskatīt atšķirības procentu likmēs. Savukārt bankas Citadele patēriņa kredīts ir pieejams par lielākām summām.

Katrā no gadījumiem mūsu pašu ziņā ir izvērtēt, kuri kritēriji un kurš piedāvājums ir visizdevīgākais. Parasti patēriņa kredītam izvēlamies banku, kuras klienti esam bijuši līdz šim, taču izdevīgāks patēriņa kredīts var būt arī labs iemesls kļūt par citas bankas klientu. Mūsdienās pāriešana no vienas bankas uz citu ir ērta un vienkārša, tādējādi arī aizdevuma gadījumā varam izvēlēties to pakalpojuma sniedzēju, kas visvairāk atbilst mūsu vajadzībām.